Prezident Olmaliq shahar aholisi bilan muloqot qildi
Shavkat Mirziyoyev Olmaliq shahrining ko‘chalarida yurib, halq bilan muloqot qildi. Suhbat davomida fuqarolar olib borilayotgan islohatlar va mavjud muammolarni hal qilish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar uchun Prezidentga minnatdorchilik bildirdilar.
Shuningdek, Shavkat Mirziyoyev Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining mis eritish fabrikasi va maxsus sexida bo‘lib, ish jarayoni bilan tanishdi.
Shundan so‘ng, Prezident kombinatning majlislar zalida shahar yoshlari va jamoatchilik vakillari bilan uchrashdi. Olmaliq shahrini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining moddiy-texnik bazasini yanada mustahkamlash, yangi ish o‘rinlari yaratish masalalari muhokama qilindi.

Шавкат Мирзиёев встретился с жителями Алмалыка
Президент посетил центр города, а также городской рынок. Шавкат Мирзиёев встретился с населением, с которым пообщался о существующих проблемах и предпринимаемых мерах по улучшению благосостояния жителей города.
Шавкат Мирзиёев также посетил медеплавильную фабрику и специальный цех Алмалыкского горно-металлургического комбината, где был ознакомлен с производственным процессом на предприятии.
В зале заседаний комбината Президент провёл встречу с молодежью и представителями общественности города. Обсуждались вопросы дальнейшего социально-экономического развития города, а также планы по совершенствованию материально-технической базы комбината и созданию новых рабочих мест.