Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev xalq bilan muloqot qildi
Davlatimiz rahbari Parkent tumani Guliston mahallasida yashovchi Aminjon ota Muhammadjonovning bog‘ida bo‘ldi.
74 yoshni qarshilagan Aminjon bobo umr yo‘ldoshi Ixtibor momo bilan besh farzandni tarbiyalab, voyaga yetkazgan. Farzandlarining barchasi oliy ma’lumotli. Nuroniylar bugun 14 nevara, 3 evarasi ardog‘ida.
Aminjon ota farzandlari bilan "Zuhra ona plyus" xususiy korxonasini tashkil etgan. Mahalladagi qariyb 3 gektar yerda manzarali daraxtlar va butalar ekib, bog‘ yaratgan.
Shavkat Mirziyoyev bog‘ni kirib ko‘rdi. Shunday ajoyib bog‘ yaratgani, xorijdan ko‘chatlar olib kelib, yurtimiz sharoitida ko‘paytirayotgani uchun Aminjon boboga minnatdorlik bildirdi.
Odamning qo‘li gul degani mana shu, dedi davlatimiz rahbari. Bu bog‘ Vatanni sevishning, mehnatsevarlikning yaqqol namunasi. Otaxonning tajribasini o‘rganish, odamlarga ibrat qilib ko‘rsatish kerak. Bu kishi qishloq xo‘jaligi sohasidagi ta’lim muassasalarida dars bersin, odamlar kelib bu ishlarni o‘rgansin.
Prezidentimiz bog‘da mahalla faollari, nuroniylar bilan suhbatlashdi.
Davlatimiz siyosatining mazmun-mohiyati, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar natijasi, Toshkent viloyatini har tomonlama rivojlantirishga qaratilgan rejalar haqida so‘z yuritildi.
Nuroniylar xalq bilan muloqot qilib, inson manfaatlarini ta’minlashda shaxsan namuna bo‘layotgani, Toshkent viloyatini rivojlantirish, odamlar turmush farovonligini oshirishga qaratayotgan e’tibori uchun Prezidentimizga minnatdorlik bildirdi.

Президент Шавкат Мирзиёев провел диалог с народом
Глава нашего государства побывал в саду Аминжона Муxаммаджонова, проживающего в махалле "Гулистон" Паркентского района.
Аминжон-бобо, которому исполнилось 74 года, вместе с супругой Ихтибор-момо воспитали пятерых детей, дали им высшее образование. Сегодня они счастливо живут в окружении 14 внуков и 3 правнуков.
Аминжон-ота вместе с детьми организовал в махалле частное предприятие "Зухра-она плюс" площадью около 3 гектара, которое занимается выращиванием в местных условиях декоративных деревьев, привезенных из различных стран.
Шавкат Мирзиёев осмотрел сад Аминжона-бобо, выразил ему признательность за создание такого прекрасного сада.
Это - яркое подтверждение того, что у нашего народа, действительно, - золотые руки, сказал глава нашего государства. Этот сад является воплощением любви к Родине, трудолюбия. Необходимо изучать и распространять опыт почтенного отца. Пусть этот садовник преподает в образовательных учреждениях в сфере сельского хозяйства, а люди учатся у него секретам садоводства.
В саду Президент нашей страны побеседовал с активистами махалли, аксакалами.
Говорилось о сути и значимости проводимой нашим государством политики реформ, их результатах, планах по всестороннему развитию Ташкентской области.
Аксакалы выразили главе нашего государства благодарность за личный пример в диалоге с народом, обеспечении интересов человека, уделяемое внимание развитию Ташкентской области, повышению благосостояния людей.