Xalq rozi bo‘lsa jamiyat ravnaq topadi
Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Buxoro viloyatidagi Xalq qabulxonasini borib ko‘rdi.
Prezidentimizning «Insonlarning dardu tashvishlarini o‘ylab yashash – odamiylikning eng oliy mezonidir», degan so‘zlari Xalq qabulxonalariga kiraverishda yozib qo‘yilgan.
2016-yil 24-sentabrda Bosh vazirning virtual qabulxonasi ochilishi jismoniy va yuridik shaxslar murojaatlari bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish imkonini berdi. Davlatimiz rahbarining 2016-yil 28-dekabrdagi «Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida»gi farmoni bu boradagi ishlarni yangi bosqichga olib chiqdi.
Mamlakatimizda 2017-yilning Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili, deb e’lon qilingani bu maqsadning mukammal takomilga yetgani, inson manfaatlarini ta’minlash, fuqarolar murojaatlari bilan ishlashning yangi tizimi joriy etilganining huquqiy poydevori bo‘ldi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Buxoro viloyatidagi xalq qabulxonasi zamonaviy binoda ish boshladi. Bu yerda jismoniy va yuridik shaxslar uchun qulay shart-sharoitlar yaratilgan. Qabulxona huquqiy adabiyotlar, zarur ma’lumotlar va axborot texnologiyalari bilan ta’minlangan.
Buxoro shahri Ibrohim Mo‘minov ko‘chasi, 26-uyda joylashgan qabulxona xalq bilan ochiq muloqot olib borish, jismoniy va yuridik shaxslar murojaatlari bilan ishlashga tayyor.

Если народ доволен, общество будет развиваться
Глава нашего государства Шавкат Мирзиёев посетил Народную приемную Президента Республики Узбекистан в Бухарской области.
Слова Президента нашей страны "Жить заботами людей – самый важный критерий человечности” написаны у входа в Народную приемную.
Открытие 24 сентября 2016 года виртуальной приемной Премьер-министра способствовало дальнейшему совершенствованию системы работы с обращениями физических и юридических лиц. Указ главы нашего государства "О мерах по коренному совершенствованию системы работы с обращениями физических и юридических лиц" от 28 декабря 2016 года вывел работу в этом направлении на новый уровень.
Объявление в нашей стране 2017 года Годом диалога с народом и интересов человека стало правовой основой для полной реализации этой цели, внедрения новой системы обеспечения интересов человека, работы с гражданами.
Народная приемная Президента Республики Узбекистан в Бухарской области начала свою работу в современном здании. Здесь созданы оптимальные условия для физических и юридических лиц. Приемная обеспечена правовой литературой, необходимыми сведениями и информационными технологиями.
Приёмная расположена по адресу: город Бухара, улица Иброхима Муминова, дом 26. Она подготовлена к открытому диалогу с народом, работе с обращениями физических и юридических лиц.