Samarqandda aholi uchun sayyor qabul bo‘lib o‘tdi
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan Samarqand shahrida vazirlikning fuqarolarni joylarda qabul qilishga mo‘ljallangan sayyor qabuli tashkil etildi. Unda 100 dan oshiq yurtdoshlarimiz ishtirok etishdi.
Ko‘chma qabulda telekommunikatsiya xizmatlari holati va ularni ko‘rsatish sifati, xususan telefon va pochta aloqasi, mobil aloqa xizmatlari hamda internet xizmatlarini ko‘rsatish holati, mavjud muammolar bosh masala sifatida muhokama qilindi.
Qabul chog‘ida Samarqand shahri aholisi o‘zlarini qiynayotgan muayyan masalalar misolida AKT sohasida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan chora-tadbirlarni bayon etdilar. Aholi vakillari aloqa sohasi xizmatlarini yaxshilash bo‘yicha tavsiya hamda takliflarini aytdilar.
Uchrashuvda ko‘tarib chiqilgan muammo va masalalar, xalq murojaati va takliflari yuzasidan Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan tegishli choralar ko‘rilib, aniq yechimlar amalga oshiriladi. Qabul davomida ko‘tarilgan aksariyat masalalar uchrashuvning o‘zidayoq vazirlikning tegishli muassasalari vakillariga vazifalar berish orqali ijobiy hal etildi.

Выездной прием граждан в Самарканде
В Самарканде руководством Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций проведен выездной прием граждан. В приеме граждан приняли участие более 100 жителей города Самарканд.
Основными темами обсуждения стали состояние и развитие телекоммуникационных услуг, а именно состояние качества предоставляемых услуг телефонной, почтовой, мобильной связи и интернет-услуг.
В ходе приема жители города Самарканда рассказали о своих проблемах и конкретных вопросах, которые необходимо решить для улучшения качества оказываемых услуг в сфере ИКТ. Жители также высказали свои пожелания и рекомендации по улучшению работы в данной сфере.
По итогам встречи по всем поднятым проблемам, обращениям и пожеланиями, высказанными гражданами, Мининфокомом будут приняты необходимые меры и конкретные решения. Многие обращения граждан были удовлетворены ответственными предприятиями отрасли в тот же день согласно поручениям во время приёма.